Koncert Steve`a Buchanana - Affogato - kawiarnia, restauracja, Łódź, Piotrkowska 90 Śniadania, obiady, kawa, wystawy, koncerty

Idź do spisu treści

Menu główne:

.

Koncert Steve`a Buchanana na otwarcie muzycznej sceny Wino-Grania


„Wino-Granie” już 22 lipca, w niedzielę, w łódzkim Affogato otworzy swoją muzyczną scenę zwiastującą cykl koncertów muzyki na żywo.
Będzie to wyjątkowy wieczór i nietypowy koncert w wykonaniu Steve`a Buchanan`a, goszczącego w Polsce jedynie kilka dni.

Steve Buchanan
- wybitny muzyk, multiinstrumentalista i tancerz. Z pochodzenia Amerykanin, na stałe mieszkający w Szwajcarii. Przez całą, ponad 35 letnią karierę, łączący takie formy aktywności jak:
jazz,
poezja,
taniec współczesny,
muzyka improwizowana
czy sztuki performatywne.


Dom rodzinny artysty utrzymany był w atmosferze oraz tradycji amerykańskich bitników i hipisów. Naturalna dla niego stała się, więc muzyka oraz gra na wielu instrumentach - saksofonie altowym, gitarze, bandżo, którą z czasem opanował do perfekcji. Niebawem, do fascynacji muzycznych, doszedł taniec i współpraca z kompaniami taneczno-teatralnymi jak choćby Derek Baileys Compain. Dla połączenia tych dwóch żywiołów, Steve skonstruował specjalny instrument – coś na kształt elektronicznej, dźwiękowej podłogi, na której tańczy i jednocześnie gra skomponowane przez siebie utwory. Efekt jest wręcz nieprawdopodobny.

Artysta oczywiście dalej angażuje się w projekty zespołowe z zakresu jazzu i improwizacji, a lista postaci, z którymi występował przez ostatnie lata jest imponująca: Bill Laswell, Fred Frith, Sun Ra, Tom Cora, Zeena Parkins, Ray Anderson, Pavel Fajt, Tatsuya Yoshida, Ron Anderson, Elliot Sharp, Jim Meneses i wielu, wielu innych – czyli absolutny top współczesnej muzyki awangardowej.
Steve jest też autorem kilku publikacji naukowych i sporej ilości prasowych z dziedziny sztuki i muzyki.
Artysta koncertował na całym świecie, praktycznie na wszystkich kontynentach. W roku 1995 wygrał prestiżową nagrodę Poitiers we Francji, dla najlepszego, solowego artysty.

Link do koncertu: youtube.com/stevebuchanan555


22 lipca 2012, niedziela, godz. 19:30
Miejsce: Affogato, ul. Piotrkowska 90, Łódź
Ceny biletu na koncert:
20 zł - (uwaga: dla pierwszych 30 osób, które kupią bilet - karnet „Wino-Grania” dołączany do biletu. (Możliwość degustacji wina jeszcze w lipcu!))
10 zł – dla osób okazujących karnet „Wino-Granie”

Uwaga: podczas koncertów "Wino-Grania" ceny win w symbolicznych cenach dla uczestników koncertu - dwa złote za lampkę :)


Organizator koncertu: yMusic


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego