Akcja Fotoprozak - Affogato - kawiarnia, restauracja, Łódź, Piotrkowska 90 Śniadania, obiady, kawa, wystawy, koncerty

Idź do spisu treści

Menu główne:

AKCJA FOTOPROZAK

Kilkadziesiąt dzieciaków z ulic: Księży Młyn, Włókiennicza i Ogrodowej wzięło udział we wspólnym fotografowaniu. Rozdaliśmy ponad 50 aparatów, które zebraliśmy od Państwa - jeszcze raz WIELKIE dzięki:-) Każdego dnia, przez kilka godzin, dzieci pokazywały nam najciekawsze miejsca w swoich dzielnicach. Byliśmy w domku na drzewie, na dachach, strychach, w przepięknych klatkach schodowych, na podwórkach, w ogrodach- byliśmy wszędzie tam gdzie dzieciaki nas zaprosiły. W wędrówkach towarzyszyły nam aparaty fotograficzne, które w rękach wiekszości dzieciaków pojawiły się po raz pierwszy. Uczyliśmy jak obsługiwac aparat, jak kadrować zdjęcie a przede wszystkim pokazaliśmy, że robienie zdjęć to świetny sposob na spędzanie czasu.

Uczyliśmy się też od dzieciaków: uczyli nas Łodzi, uczyli zwyczajów ich ulicy, opowiadali o pasjach. SĄ ŚWIETNYMI MŁODYMI LUDŹMI i poznanie ich to nasz największy sukces. Dziękujemy, że każdego dnia nas witali i chcieli z nami spędzac swój wolny dzień.

Każdego dnia pytali też o to samo. Czy wrócimy i kiedy ? Wrócimy na pewno.

Dlatego chcemy wciąż zbierać aparaty, klisze i baterie do aparatów. Sukcesywnie będziemy je dostarczać dzieciom, które na nie czekają. Mamy nadzieję, ze kolejne spotkania będą pogłębianiem fotograficznych pasji ale nie tylko. Już wiemy, że wśród naszych młodszych znajomych są miłośniczki hip hopu, sportowcy i pożeracze książek.

Kolejnym etapem pierwszej edycji akcji Fotoprozak było wywołanie filmów oraz zdjęć. Wspólnie wybraliśmy najciekawsze prace, które można było oglądać na specjalnej wystawie w Affogato.
Jeszcze raz wielkie dzięki.

Agnieszka Różańska ps. "Rózia" & Ewa Żarska ps."Żarufq"

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego